Закарпаття

Краще ніж протез: Закарпатські медики “зібрали” чоловіку руку розчавлену деревом

Опубліковано

Звісно це ще не кінець, попереду довга реабілітація.

В опіковому відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака проведено чергову операцію з реплантації кінцівки.

В обласній клінічній лікарні імені Андрія Новака розповідають, до них було доставлено молодого чоловіка з розчавленим лівим передпліччям. На нього впао дерево.

Перед медиками постав вибір, або робити операцію, або ампутувати кінцівку.

«Один з факторів, який посприяв тому, що ми наважилися зробити цю операцію — це молодий вік людини. І, як завжди у нас кажуть: своя рука набагато краще, ніж протез», – розповідає завідувач опікового відділення ЗОКЛ ім. А.Новака Андрій Погоріляк.
Лікар розповідає, операція була важкою, тривала понад 4 години. Вона була проведена хірургами опікового відділення у складі Андрія Погоріляка, Ростислава Кучінки та Віктора Мишанича, операційної медсестри Вікторії Півнюк та анестезіолога Миколи Кіш-Вайди.

Протягом всієї операції, в хірургів були сумніви, чи вдасться відновити кровообіг у руці, зважаючи на велику площу розчавлення м’яких тканин та судин.

«Нам потрібно було взяти додаткову судину, щоб відновити в кінцівці хоча б одну магістральну артерію, відновити нерви, м’язи і шкіряний покрив. Кістки були поламані на декількох рівнях. Ми їх склали і зафіксували спицями», – зазначає Андрій Погоріляк.
За словами завідуючого опікового відділення, процес одужання пацієнта у післяопераційному періоді проходив без будь-яких ускладнень і сьогодні можна сказати, що рука жива. Потрохи відновлюються її чутливість та рухи. Однак процес реабілітації буде довготривалим і, можливо, буде потребувати повторних коригуючих операцій.

51
Продовжити читати
Коментувати

Відповісти

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову