Закарпаття

Мерседес, акції і зарплата від прихильників Медведчука: що декларує тимчасовий очільник Закарпатської ОДА

Опубліковано

Політичні та ділові зв’язки тимчасово виконуючого обов’язки очільника Закарпаття переплітаються одразу з кількома політичними групами: Віктора Балоги, «Слуг» та ОПЗЖ.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів сайту “ПравдаЄ”.

Намагаючись розрядити кризу у закарпатській політиці, минулого тижня Київ змінив керівництво Закарпатської ОДА. Замість уже ексголови Анатолія Полоскова, тимчасове виконання обов’язків поклали на одного із його заступників – Петра Добромільського (Указ Президента України№588/2021). До цього в облдержадміністрації він курував напрямки соціального захисту, пенсійного забезпечення, сімейної політики, протидії торгівлі людьми, міграції населення та архівної справ.

Добромільський у місцевій політиці фігура не нова. Депутат двох каденцій Іршавської районної ради та Закарпатської обласної ради скликання 2015-2020 років від партію Віктора Балоги «Єдиний центр», зараз представляє пропрезидентську політсилу «Слуга народу».

Також у 2019 році іршавський політик пробував свої сили у великій політиці балотуючись на позачергових виборах до Верховної Ради як самовисуванець на одномандатному виборчому окрузі №71, де він програв Валерію Лунченку.

Поза своєю політичною кар’єрою він встиг також попрацювати на компанії, наближені до лідера закарпатського осередку ОП-ЗЖ.

Журналісти медійного порталу «ПравдаЄ» дослідили декларацію тимчасового голови Закарпатської ОДА та інформацію з інших відкритих джерел і виявили, що усе нерухоме майно сім’ї, а це житловий будинок на 237 м2, недобудований житловий будинок на 456 м2, корівник площею 1914,2 м2 та земельні ділянки загальною площею 2,4 га у селі Білки, записані на дружину Петра Добромільського – Оксану. Жінка також є депутатом Білківської сільської ради.

У власності родини Добромільських – дві автівки: Mersedes-Benz S 400 2004 року випуску у чоловіка та ЗАЗ 11022 2003 року випуску у дружини.

Як вказано у деклараціях, доходи родини у 2020 році сумарно сягли понад 1 мільйон гривень, а сума активів на банківських рахунках становила понад 700 тисяч гривень. Більшу частину доходів формує дохід від заняття підприємницькою діяльністю Оксани Добромільської.

Згідно з даними аналітичної онлайн-системи YouControl, Добромільська – діючий учасник у ТОВ «Пріма Фарм» (34783056) та «Будінвест-Іршава» (34155206), а також бенефеціарний власник ПРАТ «Ільницький завод механічного зварювального устаткування» (00222203) з податковим боргом 50 тисяч гривень. Втім, у деклараціях сім’ї інформація про ПРАТ «ІЗМЗУ» не відображається у розділі бенефеціарних власників, а лише як власників акцій підприємства. Сам Петро Добромільський теж декларує акції – ПРАТ «Іршавремверстат».

У 2017-2020 роках Добромільський працював керівником ТОВ «Трампет+» (41390599) із декларованою зарплатою біля 50-ти тисяч гривень щороку. Офіційно компанія не називає свою конкретну діяльність, вказуючи КВЕД 46.90 «Неспеціалізована оптова торгівля», проте з документів Мукачівської РДА за 2019 рік стає зрозуміло, що «Трампет+» торгує нафтопродуктами.

Засновниками ТОВ «Трампет+» є британська Векслер Глобал ЛП (пов’язана з Вексел Груп – ред.), ТОВ «Захід Інвест Менеджмент» (43017997) та фізичні особи, зокрема Іван Шутко. Чоловік доводиться тестем голові закарпатської організації ОПЗЖ і депутату Закарпатської облради від цієї політсили Івану Чубирку.

У реєстрі судових рішень наявне рішення Господарського суду Закарпатської області від 13 травня 2021 року за позовом Горондівської сільської ради до ТОВ «Трампет+» про стягнення 466 709 гривень дворічної заборгованості та розірвання договору оренди на земельну ділянку у селі Страбичево по вулиці Центральній 409. В цей час, згідно з даними з декларації, директором компанії був Петро Добромільський.

Суд задовольнив позовні вимоги сільської ради. Проте відповідач подав у Західний апеляційний господарський суд апеляційну скаргу, розгляд якої призначили на 30 листопада 2021 року.

Читайте нас у Facebook та Instagram

91

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову