Україна

Радник Зеленського пояснив, навіщо Україна бере гроші в борг

Опубліковано

МВФ погодив черговий транш для України на майже 700 мільйонів доларів. Кошти беруть у борг, коли є дефіцит державного бюджету.

Про це розповів радник президента з економічних питань Олег Устенко в авторській програмі “Перші особи” . Він пояснив, наразі Україна бере на зовнішніх площадках гроші у борг на приблизно 6,5%

Однак отримавши сигнал від Міжнародного валютного фонду, Україна може замінити борги на дешевші – під 6%. При цьому, коли Україна у 2019 році вийшла на міжнародні майданчики, то взяла гроші в борг під 9,8% річних по євро.

Якщо у держави немає дефіциту або він дуже незначний, це означає, що країна не виходить на міжнародні майданчики не бере кошти у борг,
– наголосив Устенко.

Вплив пандемії на світу економіку

Водночас він пояснив що пандемія COVID-19 утворила так звану нову економічну історію. Світова економіка у 2020 році продемонструвала значне падіння. Наприклад в Іспанії така криза була вперше.

При цьому лише 3 країни – Китай, Туреччина та Єгипет – показали зростання своєї економіки у 2020 році. Втім якби економіка Китаю не зросла на 2,5%, то просідання економіки у всьому світі було б не настільки глибоким.

Читайте нас у Facebook та Instagram

66

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову