Світ

Знищити монополію на ринку: Європарламент обмежить вплив техгігантів

Опубліковано

Основні партії Європарламенту дійшли згоди у питанні жорсткішого регулювання діяльності великих технологічних компаній. Це пов’язано із новим законом про цифрові ринки, покликаним боротись із монополією інтернет-сервісів у країнах Європейського Союзу, – інформує Financial Times.

Депутати Європарламенту вирішили, що цей закон буде поширюватись на компанії, чия ринкова капіталізація перевищує 80 мільярдів євро. Таким чином під жорсткіші умови діяльності в ЄС потраплять, зокрема, такі корпорації, як Google, Amazon, Apple, Microsoft, Booking і Alibaba.

Які обмеження чекають техгігантів у країнах ЄС

Голосування Європарламенту на підтримку закону, який обмежить вплив великих технологічних компаній у країнах ЄС, може відбутись уже наприкінці листопада 2021 року. Після успішної процедури голосування закон повинні будуть схвалити країни-члени ЄС.

Згідно з законопроєктом, на техгігантів чекають, зокрема, такі обмеження:

  • заборона пріоритетності власних товарів та послуг на інтернет-майданчиках;
  • спрощене та безперешкодне видалення користувачами додатків, розроблених технологічними гігантами;
  • обов’язкове надання доступу до зібраних на платформах даних дрібнішим бізнес-партнерам.

Нагадаємо, що вперше Єврокомісія запропонувала законопроєкт “Про цифрові ринки” ще у грудні 2020 року, однак тоді у Європарламенті не було достатньої кількості голосів, щоб підтримати ініціативу.

До слова, тепер, на думку більшості європарламентарів, новий закон допоможе встановити здорову конкуренцію на європейському ринку та підтримати локальний бізнес.

 

Читайте нас у Facebook та Instagram

89

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову