Світ

ЄС виключив Україну зі “зеленого списку”

Опубліковано

Україну виключили зі “зеленого списку” Євросоюзу. Це означає, що українським мандрівникам, ймовірно, буде важче потрапити у країни ЄС.

Відповідне рішення щодо України посли Євросоюзу ухвалили раніше, однак оголосили про нього 9 листопада.

Попередні розмови про Україну та “зелений перелік”

Днями інформацію про те, що Україна більше не перебуває у переліку країн, мандрівникам з яких рекомендують вільний в’їзд, у мережі повідомив журналіст “Радіо Свободи” Рікард Юзвяк. Про цю ймовірність він говорив і раніше.

У Міністерстві закордонних справ України одразу ж прокоментували цю заяву, наголосивши, що це – лише рекомендація для країн-членів ЄС.

“Ми активно працюємо з партнерами, аби зберегти максимальну свободу подорожей для українців”, – запевнив Дмитро Кулеба.

Можливості українців подорожувати в ЄС

Теоретично люди, які вакцинувалися від коронавірусу препаратами, схваленими у ЄС, матимуть можливість й надалі подорожувати Європою. Однак все залежатиме від рішень окремих членів ЄС. Адже за це відповідають їхні міністерства охорони здоров’я.

Довідка: Євросоюз кожні 14 днів оновлює “зелений” список країн, в який вносять ті, в яких наявна позитивна ситуація з COVID-19. Далі ЄС рекомендують відкрити кордони для мандрівників з країн, які є в цьому списку. Якщо ж країна вибуває із “зеленого переліку”, тоді членам ЄС рекомендують заборонити в’їзд громадянам цих держав.

149

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову