Мукачево

У Мукачеві оголосили тендер на реставрацію Білого палацу Ракоці

Опубліковано

Міськрада подала на Prozorro оголошення про розроблення науково-проєктної документації щодо реставрації об’єкта.

Про це пише Укрінформ.

«23 ВЕРЕСНЯ 2021 РОКУ УПОВНОВАЖЕНОЮ ОСОБОЮ УПРАВЛІННЯ БУДІВНИЦТВА ТА ІНФРАСТРУКТУРИ НА САЙТ ЕЛЕКТРОННИХ ЗАКУПІВЕЛЬ «PROZORRO» ПОДАНО ОГОЛОШЕННЯ ПРО РОЗРОБЛЕННЯ НАУКОВО-ПРОЄКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ПО ОБ’ЄКТУ: «РЕСТАВРАЦІЯ ТА ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ СУЧАСНОГО ВИКОРИСТАННЯ ПАМ’ЯТКИ АРХІТЕКТУРИ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ «ПАЛАЦ» (ОХОРОННИЙ №169) ЗА АДРЕСОЮ ПЛОЩА КИРИЛА І МЕФОДІЯ, 16 В М. МУКАЧЕВО», – ЙДЕТЬСЯ В ПОВІДОМЛЕННІ.

Як зазначають у міськраді, очікувана вартість закупівлі – 686 107,00 гривень. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій 4 жовтня 2021 року. Дату аукціону запланують після 29 вересня.

Повідомляється, що замовник робіт – Управління будівництва та інфраструктури Мукачівської міської ради.

Палац князів Ракоці (інша назва «Білий палац») – колишня міська резиденція князів трансільванської династії Ракоці, розташована у місті Мукачево.

Вони проживали в ньому до 1711 року. Після придушення національно-визвольної війни 1703-1711 років, якою керував Ференц Ракоці ІІ, палац спочатку перейшов у власність імператора Австрії, а потім, у 1728 році, його передали разом із величезними земельними угіддями в подарунок німецькому графу Шенборну-Бухгейму.

«Білий палац» використовувався для урочистих прийомів знаті та іноземних послів. У ХІХ столітті у палаці розміщувалася експозиція Мукачівського краєзнавчого музею, заснованого відомим закарпатським археологом Тиводаром Легоцьким. Там була й канцелярія графа Шенборна, де працював юристом Легоцький.

З 1945 року, коли Закарпаття увійшло до складу радянської України, у стінах палацу розміщувався штаб військового з’єднання радянської армії. Потім тут була одна з середніх шкіл міста. У 1979 році в палаці було відкрито першу на Закарпатті дитячу художню школу імені Мігая Мункачі.

Нагадаємо, Мукачівська художня школа та “Білий палац” в якому вона знаходиться, стали головною темою обговорення. Влада запевняє, що планує реконструкцію історичної будівлі, а батьки впевнені що їх дітей залишать без таких вже рідних, наповнених творчістю стін та відправлять майбутніх митців на окраїну міста.

Читайте нас у Facebook та Instagram

211

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову