Без рубрики

Куди поділись 26,3 мільйона бюджетних коштів? На Закарпатті намагались здати в експлуатацію нібито реконструйований дитячий садок (ФОТО)

Опубліковано

Головні інспектори Державної інспекції архітектури та містобудування України під час огляду дитячого садка в Закарпатській області, в якому проводилась реконструкція за бюджетні кошти, виявили численні порушення та відмовили у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію.

Про це повідомив голова ДІАМ Семен Кривонос на своїй сторінці у соцмережі Facebook, де оприлюднив відповідні фото.

«Такі об’єкти ми ніколи не будемо вводити в експлуатацію! Я хочу, щоб це зараз почули всі замовники. Те, що ви бачите на фото – результати «реконструкції» дитячого садка у Закарпатській області. Наші інспектори виїхали на огляд об’єкта, бо замовник подав документи для введення його в експлуатацію (що має розумітись, як «робота готова – приймайте»). Тут не те, що робота не готова! Це – неприпустимо! І в ще більший жах кидає від того, що в цьому мають перебувати наші ДІТИ!», – зазначив він.

Як повідомив Семен Кривонос, серед основних порушень – відсутність умов інклюзивності, належних поручнів для пересування дітей, пожежних гідрантів, облаштування сміттєвих майданчиків, опалення переходів, пошкоджена система водозабору та ін.

 

Крім того, головним інспекторам ДІАМ не були надані необхідні документи: акти прийняття електропроводки та силового електрообладнання, зовнішньої каналізації, системи блискавкозахисту, мереж внутрішнього газопостачання та ін.

Він зауважив, що вартість реконструкції – 26,3 млн грн бюджетних коштів.

«Реконструкція таких соціальних об’єктів за бюджетні кошти мала б бути прикладом, натомість нікому навіть не соромно показувати таке контролюючому органу. Можливо ще не всі усвідомили, але період «можна домовитись» і «на порушення закриють очі» закінчився 15 вересня! Ми не просто не будемо закривати очі – ми будемо належно реагувати!», – наголосив голова ДІАМ.

Він зазначив, що інспектори вже зареєстрували відмову щодо цього об’єкта та детально розписали усі ті порушення, які замовник повинен усунути.

«Більше того, ми звернемось у правоохоронні органи, зокрема, через те, що вбачаються ознаки розтрати бюджетних коштів», – додав він.

Довідково: 

Державна інспекція архітектури та містобудування України — центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Утворена Постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2020 р. № 1340 на заміну Державній інспекції містобудування та Державній сервісній службі містобудування, що були утворені 13 березня 2020 р. замість Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Кабінет Міністрів дозволив Державній інспекції архітектури та містобудування здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд з 15 вересня 2021 року, остаточно ліквідувавши ДАБІ.

Нагадаємо, У Мукачеві оголосили тендер на реставрацію Білого палацу Ракоці

Читайте нас у Facebook та Instagram

448

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову