Світ

Угорщина підписала з Росією договір про транзит газу в обхід України: в МЗС обурені

Опубліковано

Міністерство закордонних справ України відреагувало на підписання Угорщиною довгострокового контракту з Росією на постачання газу поза Україною. Російські ЗМІ повідомили, що договір діятиме 15 років, а Угорщина отримуватиме щорічно 4,5 мільярда кубометрів газу .

Довгостроковий контракт із російським “Газпромом” Угорщина підписала 27 вересня у Будапешті. Українське МЗС вважає це політичним та економічно необґрунтованим рішенням, яке ухвалили на догоду Кремлю.
Міністерство наголосило, що такі дії шкодять національним інтересам України й українсько-угорським відносинам. Крім того, це не відповідає принципам Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною та Угорською Республікою від 6 грудня 1991 року.

МЗС наголосило, що Угорщині вигідніше отримувати газ транзитом через розгалужену газотранспортну систему України, яка може безперервно та найкоротшим шляхом постачати газ до країн Європи.

“З сумом відзначаємо, що це рішення завдає шкоди позитивним результатам і тенденціям у двосторонніх українсько-угорських відносинах, для досягнення яких докладено багато зусиль та енергії особисто міністрами закордонних справ України та Угорщини Дмитром Кулебою і Петером Сійярто”, – повідомили у МЗС
У Будапешті 29 – 30 вересня мало відбутися п’яте засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва за співголовування глав МЗС. Україна готувалася до події та сподівалася на поліпшення відносин.

Проте 27 вересня МЗС України ініціювало перенесення засідання Комісії, оскільки угорсько-російська газова угода впливатиме на енергетичну безпеку України та Європи. Необхідно проаналізувати ризики та загрози, а також узгодити дії країн регіону, щоб зменшити всі негативні наслідки.

Україна звернеться до Європейської комісії, щоб та перевірила відповідність нової угорсько-російської газової угоди європейському законодавству в галузі енергетики.

 

Джерело: МЗС

Читайте також:СБУ заблокувала нову схему з підробки міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19

Читайте нас у Facebook та Instagram

83

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову