Світ

Польща відмовляється від газу з Росії: назвали терміни

Опубліковано

Польща має намір стати повністю незалежною від поставок російського газу з 2023 року. Газопровід Baltic Pipe введуть в експлуатацію з 1 жовтня 2022 року.

Тому Польща не буде продовжувати контракт з “Газпромом”. Про це заявив повноважний представник уряду Польщі в області стратегічної енергетичної інфраструктури Петр Наїмський.

Польща зменшує залежність від вугілля

Триває процес диверсифікації джерел енергії. Газифікація – це процес, що обмежує залежність країни від вугілля. За словами Наїмського, обсяг газу, який використовуватимуть в Польщі, виросте приблизно на 50% до 2030 року.

З Росії газ не імпортуватимуть

Польська компанія Gaz-System будує інтерконнектори в сусідні країни. Таким чином імпортуватимуть достатній обсяг газу з інших джерел, крім Росії.

У будівництві газопроводу були затримки. Це пов’язано з екологічними питаннями. Урядовець зауважив, що їх вирішили данські партнери. До слова, за допомогою Baltic Pipe, Польща буде повністю пов’язана з західноєвропейськими ринками. Зокрема, товарними.

Польща хоче добувати газ в Україні

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький переконаний, що видобуток з власних надер посилить енергетичну незалежність України. Тому він запропонував українському колезі допомогу польських компаній, щоб розпочати видобуток палива на Західній Україні.

Джерело: Euractiv

 

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

<

30

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову