Мукачево

Спецоперація «деавакізація». Чому Зеленський прибрав «вічного» главу МВС

Опубліковано

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час поїздки в Луганську область, 7 квітня 2017 року

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час поїздки в Луганську область, 7 квітня 2017 року
Фото:Юлія Бабич / УНІАН

Він здавався «вічним міністром». Арсен Аваков на чолі МВС пересидів кількох прем’єрів і ще більше спроб вибити його з крісла. За 7 років на посаді він став однією з найвпливовіших осіб держави. Аж настільки, що його називали чи не єдиною політичною фігурою, яка може бути противагою президенту.

Проте одним розчерком пера Аваков поставив крапку в цій історії. Офіційно він іде «за власним бажанням». Неофіційно — «за згодою сторін», тобто президента та міністра. 

Довгий час на Банковій остерігалися, що відставка Авакова може призвести до великого відкритого протистояння. Проте Зеленському таки вдалося розійтися з Аваковим мирно. Принаймні у цьому наполегливо намагаються переконати журналістів обидві сторони.

hromadske розбирається у можливих причинах звільнення Авакова та наслідках цього для країни.

«Секретна операція»

У 2019-му Аваков увійшов до першого уряду Зеленського на «випробувальний термін». І майже одразу почалися розмови про можливу відставку очільника МВС.

Ці розмови тривали майже два роки. Коли ж 13 липня з’явилася новина про добровільну відставку Авакова, для багатьох це стало несподіванкою.

У команді Зеленського намагалися тримати цю інформацію у секреті. Дуже обмежене коло осіб дізналося про домовленість президента та міністра щодо добровільної відставки ще на вихідних. У понеділок, 12 липня, кілька співрозмовників hromadske з числа «слуг» після засідання фракції у «Парковому» повідомили, що на останньому парламентському тижні «розглядатимуть кадрові питання». Проте прізвища та посади назвати відмовилися.

«Ніхто не мав дізнатися, щоб не збити», — пояснює один з обізнаних в «спецоперації» членів президентської команди. Він же додає, що за два роки цього парламенту Авакову вдалося вибудувати стосунки з багатьма депутатами, і не лише з тими, кого напряму пов’язували з міністром.

«Ці стосунки ґрунтувалися на “ментовських” темах типу запакувати п’яним, потім відпустити і казати “ви мені винні все життя”, — розповідає співрозмовник hromadske. У медіа потрапила лише частина подібних історій, як, наприклад, остання з нардепом Олександром Юрченком. Але є випадки, які не стали медійними. — Вони (Аваков або його представники — ред.) передавали цю інфу нам, Арахамія з цими депутатами розбирався. Але все одно депутатів “саджали на гачок”».

Саме через загрозу зірвати відставку через ці “гачки” рядових депутатів і не посвятили в останні домовленості між Зеленським та Аваковим. Аж до ранку вівторка 13 липня. Тоді у парламенті керівники фракції Арахамія та Корнієнко почали розповідати заступникам про відставку. І за кілька годин стався витік інформації.

47
Продовжити читати
Коментувати

Відповісти

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову