Світ

Росія намагається створити політичний міф про Голодомор, – МВС України

Опубліковано

Війна Росії проти України вже давно перейшла в інформаційну площину. Ворог не лише обстрілює наших бійців на Донбасі, але й створює фейки та викривляє історію.

Як розповіла заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян у межах проєкту “Голод і мор: пам’ять поколінь”, зараз Росія працює над створенням історичного та політичного міфу про Голодомор в Україні.

У такий спосіб Кремль прагне виправдати жахливі злочини проти українців.

Сьогодні Росія працює над створенням історичного та політичного міфу про те, що цей голод не мав ознак етноциду, голодомору, а мав виключно соціально-економічні причини. Через стільки років Кремль не зупиняється,
– пояснила посадовиця.

Вона додала: “Зараз зі сторони російського режиму маємо ще один проєкт по знищенню нашого народу – окупацію Криму та війну на Сході України. Але нас не зламати”.

Мері Акопян наголосила, що навіть через 88 років після Голодомору українцям важливо вивчати його історію. Адже геноцид “як масове знищення людей є найстрашнішим і найбільш трагічним явищем в історії людства”.

Заступниця міністра внутрішніх справ заявила, що завдання нашого покоління:

берегти та розвивати нашу національну пам’ять, історичну та культурну спадщину нації;
сприяти національно патріотичному вихованню дітей та молоді.

Зауважимо, що раніше голова Інституту національної пам’яті Антон Дробович розвінчав найпоширеніші міфи про Голодомор. Зокрема:

Міф №1. Про те, що Голодомор був насамперед природним явищем, а вже потім – політичним.
Міф №2. Про те, що приїхали росіяни й влаштували Голодомор. Насправді співучасниками цієї політики на різних рівнях було й місцеве населення.
Міф №3. Про те, що загинули тільки українці. Голодомор забрав життя людей різних національностей, хоча найбільше жертв – саме серед українців.
Міф №4. Про те, що Голодомор був злочином чи випадковістю, а не геноцидом. Це цинічна брехня, яку намагаються нав’язувати людям.

 

137

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову