Україна

Довгоочікуване рішення: МВФ погодив новий транш Україні на 700 мільйонів

Опубліковано

Рада директорів Міжнародного валютного фонду завершила аналіз економічних показників України. За його підсумками ухвалено рішення щодо продовження виділення нашій країні кредитних грошей у рамках програми stand-by.

Україна отримає транш у майже 700 мільйонів доларів. Натомість Київ зобов’язався продовжувати реформи та забезпечити незалежність Національного банку.

МВФ вирішив виділити Україні новий транш кредиту

Міжнародний валютний фонд переглянув економічні показники України, після чого вирішив таки виділити новий транш кредиту в рамках програми stand-by. Мовиться про 699 мільйонів доларів (загальна сума програми тепер становитиме 2,8 мільярда).

Українська влада вже відреагувала на рішення МВФ

Президент України Володимир Зеленський у твітері привітав рішення Фонду. А разом із тим і пояснив, куди саме скерують виділені МВФ гроші.

Вдячний раді директорів МВФ за позитивне рішення щодо завершення перегляду програми stand-by, яке передбачає виділення Україні траншу у приблизно 700 мільйонів доларів. Ці гроші ми спрямуємо на підтримку фінансової системи й боротьбу з наслідками COVID19. Програма МВФ буде продовжена,
– написав Зеленський.

Також прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав у телеграмі, що позитивна оцінка міжнародних партнерів підтвердила успішний рух України у здійсненні реформ.

Які зобов’язання має Україна у рамках програми stand-by від МВФ

Щоб отримувати гроші від МВФ, українська влада, як зазначили на офіційному сайті Національного банку України та на сайті Фонду, зобов’язалася:

  • Змінити податкову й бюджетну політику задля захисту соціально вразливих верстви населення.
  • Забезпечити незалежність Національного банку.
  • Повернути інфляцію до цільового рівня (5%).
  • Покращити корпоративне управління банками, щоб ті могли надавати надійні кредити бізнесу.
  • Продовжити боротьбу з корупцією.
  • Розгортати судову реформу.
  • Й загалом зменшувати роль державного управління в економіці.

 

Джерело: МВФ

Читайте нас у Facebook та Instagram

37

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову