Світ

Зупинити “Північний потік-2”: питання російської труби розділило Європейський Союз

Опубліковано

Російський “Газпром” створив дочірню компанію і зараз переписує на неї частину документів по “Північному потоку-2”. У такому випадку “Газпром” все одно залишиться кінцевим бенефіціаром, а це – порушення закону.

У Кремлі ситуацію ігнорують. Вони впевнені, що зможуть “прочавити” європейський закон.

На ці моменти може тиснути Україна як учасниця процесу сертифікації “Північного потоку-2”.

Сюзники України – за зупинку “Північного потоку-2”

Із позицією України погодяться союзники. Наприклад, поляки, яких “Нафтогаз” може залучити до сертифікації.

Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький закликав Німеччину зупинити процедуру запуску російського газопроводу. Він наголосив, що “Північний потік-2” є елементом кремлівської геополітичної зброї.

Саме з цією вимогою глава польського уряду планує звернутися до нового німецького канцлера Олафа Шольца.

Назавжди зупинити російський трубопровід закликав і посол України в Німеччині Андрій Мельник. Він зауважив, що в Україні – найвищий ступінь тривоги через загрозу з боку Росії, яка володіє “Північним потоком-2”.

Водночас міністерка закордонних справ Великої Британії закликала Елізабет Трасс наголосила на потребі об’єднання європейських країн проти введення в експлуатацію “Північного потоку-2”.

Прем’єр Великої Британії Борис Джонсон підкреслив, що незабаром світові доведеться обирати між залежністю від російського газу та захистом України. Таку думку він висловив на тлі напруги на європейських кордонах.

Питання російської труби вкотре розділило Європейський Союз. На боці Кремля виступає Німеччина, яка на публіку розповідає про російську агресію, але не проти вести бізнес на крові з Росією.

джерело:  “Такі справи” 

Читайте нас у Facebook та Instagram

19
Продовжити читати
Коментувати

Відповісти

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову