Україна

21-річному розробнику фейкової Дії запропонували стажування у Мінцифрі

Опубліковано

21-річному українцю, який створив фейковий застосунок Дія, запропонували стажування в Міністерстві цифрової трансформації. Дозвіл на це надало Міністерство внутрішніх справ.

Як повідомляє пресслужба МВС, до суду молодик проходитиме “перевиховання в ІТ”, працюючи над соціальними проєктами в Мінцифрі.

Заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін у Facebook написав, що МВС орієнтовані на будівництво сервісу, а не виконуватиме роль карального органу.

“Кіберполіція швидко знайшла хакера-самоучку, який нещодавно створив фейкову Дію. Також швидко ми познайомили його з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. Молодій людині запропонували спокутувати свою провину і постаратися в міністерстві”, – повідомив він.

При цьому Єнін зазначив, що хлопець все ж таки понесе відповідальність за ст. 358 Кримінального кодексу “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів”. Санкція статті передбачає штраф від 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тисяч гривень) або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Також Федоров у своєму Telegram- каналі додав, що з ним зв’язався заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. Йому сподобалася ідея про перевиховання в ІТ. Він вирішив її підтримати, організувавши зустріч.

Він зазначив, що одним із завдань для хлопця буде зробити багато різного дизайну соціальної реклами з кампаніями за вакцинацію та проти вживання молоддю алкоголю.

“Плануємо потім їх запускати. Призначимо в Мінцифрі куратора, який контролюватиме роботу. Спробуємо спрямувати його здібності у потрібне русло”, – міністр.

Читайте нас у Facebook та Instagram

142

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову