Закарпаття

Сьогодні в Закарпатській обласнйі раді було гаряче

Опубліковано

Сьогодні на площі Народній в Ужгороді перед засіданням облради зібралися близько сотні людей на мітинг. Це медики, працівники бібліотек та учасники війни в Афганістані.

Під час акції протесту до обласної ради висунули вимоги зняти з порядку денного питання приєднання 15 обласних закладів охорони здоров’я до Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака та в подальшому не планувати такі рішення без суспільного обговорення і погодження з медичною громадськістю краю.

Реакція представникив голови облради та провладної партії в цілому на сьогоднішню акцію незабарилася. Представники партії “Слуга народу” вийшли до мітенгарів.

 

Олексія Петрова зняли з посади голови Закарпатської облради?

Не дивлячись на те що голова облради заявив про перенесення сесії депутати Закарпатської обласної ради VІІІ скликання таки проголосували про висловлення недовіри голові Закарпатської облради Олексію Петрову.

Як повідомляє журналіст Віталій Глагола, за дострокове припинення повноважень голови обласної ради проголосувало 35 депутатів. 1 бюлетень визнали недійсним.

За включення до порядку денного проекту рішення про дострокове звільнення Олексія Петрова з посади голови облради проголосували 35 депутатів, один утримався.

З порядку денного також були зняті усі проекти рішень про реорганізацію комунальних медичних закладів та про об‘єднання бібліотек.

Олексій Петров прокоментував своє звільнення

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров назвав сьогоднішню сесію нелегітимною і повідомив, що вже звернувся до правоохоронних органів:

“Те, що відбувається, є порушенням усіх правових норм і має ознаки самоуправства. Я звернувся з цього приводу до прокуратури та поліції з метою реагування на ці дії”, – зазначив Олексій Петров.

Він назвав основною причиною сьогоднішньої ситуації – перенесення сесії через питання, що виносилися на порядок денний і, в основному, стосувалися бюджетних питань та реформування комунальних підприємств обласної ради.

“Напевно, це й стало основною причиною щодо розходження в думках політичної партї “Слуга Народу” з іншими. Оскільки до нас зверталися лікарі, працівники культури, освітяни, громадські організації та профспілки, на погоджувальній раді, ми прийняли рішення перенести розгляд питання оптимізації комунальних закладів, створити комісії, запросити експертів, прокомунікувати, вивчити усі думки щодо цього питання”, – додав Петров.

Олексій Петров також нагадав, що першочергово питання щодо оптимізації ініціював на минулій сесії депутат від фракції “Рідне Закарпаття” Володимир Чубірко, який подав депзапит з проханням створити групу з оптимізації комунальних підприємств, де обласна рада є власником. Він наголошував, що штати цих закладів переважно роздуті, що керівники отримують великі зарплати, а інші працівники – мізер.

“Ми прийняли рішення про перенесення сесії на 25 листопада, щоб мати час вивчити питання необхідності оптимізації. Заява про вчинення злочину передана в правоохоронні органи, я буду свідком по справі. Відповідно до регламенту і закону я переніс сесію, і те, що відбулося в залі, неправочинне. Кажу як юрист: те, що відбулося, це порушення закону”, – резюмував Олексій Петров.

Читайте нас у Facebook та Instagram

143

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову