Україна

Опалювальний сезон 2021 – 2022 в Україні: якими будуть тарифи та що з субсидіями

Опубліковано

Незабаром в Україні розпочнеться опалювальний сезон. Уряд обіцяє, що тарифи залишаться незмінними, а розмір субсидій навпаки зросте.

Як тарифи діють нині, чи залишаться вони на тому ж рівні та чи є в українців підстави для хвилювання – розповідаємо далі.

Старт опалювального сезону

Раніше, до 2019 року, опалювальний сезон в Україні традиційно розпочинався 15 жовтня, однак згідно з новими правилами все залежатиме від погодних умов. Тож, якщо середньодобова температура протягом трьох діб у регіоні не підіймається вище 8 градусів за Цельсієм, то місцева влада ухвалює рішення про старт опалювального сезону.

Зі слів прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, нині понад 90% всіх відповідних підприємств заявили про готовність до опалювального сезону.

Тарифи на газ

Щоб уникнути торішніх “тарифних протестів”, з 1 травня 2021 року в Україні паралельно зі звичними місячними тарифами, діє ще й річний. Тож українці можуть обирати для себе більш вигідну ціну.

Річний тариф – фіксована ціна щомісяця до 30 квітня 2022 року. На річний тариф населення перевели автоматично. Вартість кубометру газу у різних постачальників коливається від 7,80 гривні до 13,50 гривні.
Місячний тариф – ціна змінюється кожного місяця. Цей тариф діє для тих українців, котрі відмовилися від річної фіксованої пропозиції. У жовтні ціна кубометру газу у різних постачальників варіюється від 7,99 гривні до 31,06 гривні.
Постачальник останньої надії (ПОН). Якщо газопостачальника позбавили ліцензії, або він збанкрутував, то його споживачі тимчасово автоматично переходять на тарифи ПОН. Його роль в України виконує компанія “Нафтогаз”, але не більше ніж 60 днів. У жовтні тариф становить 16,56 гривні за кубометр газу.

Постачання тепла та гарячої води
Ціна газу на європейських хабах по декілька разів на день зростає до рекордних показників. 6 жовтня вона впритул наблизилася до 2 тисяч доларів за тисячу кубометрів. Однак уряд запевняє, що для українців тарифи будуть стабільними.

Стабільні тарифи на тепло
Прем’єр Денис Шмигаль розповів, що наразі в Україні немає передумов для підвищення цін на тепло та газ. Він запевнив, що тарифи залишатимуться незмінними. Ба більше Кабмін, Асоціація міст та “Нафтогаз” вже підписали відповідний меморандум.

В основі цього меморандуму є домовленість про те, що місцева влада не буде підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні у порівнянні з попереднім,
– пояснив Шмигаль.

Президент Володимир Зеленський також пообіцяв, що комунальні тарифи для населення до кінця опалювального сезону не будуть підвищувати, а ціни залишаться стабільними.

Цікаво: у підземних сховищах України скорочуються запаси газу. За добу, станом на 4 жовтня, газу стало менше на 0,01 мільйона кубометрів.

Ціна електроенергії
З 1 жовтня в Україні вартість кіловатів за годину напряму залежить від їх спожитої кількості. Тож тарифи для населення розраховуються за наступною схемою:

Якщо українці, що проживають разом, за місяць спожили менше ніж 250 кіловат-годину, то ціна складатиме 1,44 гривні.
Якщо ж більш як 250 кіловат-годину, то ціна – 1,68 гривні.
Тобто для тих українців, що використовують менш як 250 кіловатів за годину в місяць, ціна зменшиться на 14%. Таким чином, населенню вдасться дещо заощадити.

Зверніть увагу, що урядова постанова не передбачає знижки для споживачів, котрі опалюють електроенергією свої домівки, а також для ОСББ, гаражних та дачних кооперативів, садових товариств та релігійних організацій.
Скільки українці споживають кіловат за годину в місяць.

Денис Шмигаль розповів, що в середньому українська сім’я споживає 168 кіловат-годин на місяць. Тож більшість українців відчують здешевлення тарифу, а для 80% сімей ціна знизиться.

До того ж 40% населення споживає менш як 100 кіловат-годин. Проте, як розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, це – енергетична бідність.

Субсидії
Шмигаль пообіцяв збільшити розмір субсидії у новому опалювальному сезоні 2021 – 2022 років. Нині в Україні субсидії отримують близько 3 мільйонів людей.

Розмір субсидії залежить від регіону

З 1 жовтня були скасовані збільшені на 50% соціальні нормативи на житлові комунальні послуги при призначенні субсидії. Нормативи діятимуть лише у тих регіонах, що опиняться у червоній зоні.

Як розраховують українцям субсидію:

  • спочатку обчислюють середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;
  • далі ділять на кількість членів сім’ї, так визначається середньомісячний дохід на людину;
  • потім дохід на одну особу ділять на розмір прожиткового мінімуму в розрахунку на місяць, встановленого на початок року, з якого призначають субсидію;
  • отриманий результат ділять на 2, а потім множать на 15%, таким чином визначаючи відсоток від середньомісячного сукупного доходу;
  • врешті, аби розрахувати розмір обов’язкової частини платежу, обов’язковий відсоток множать на середньомісячний дохід домогосподарства.

На субсидію не мають права ті, хто:

  • має на депозитному рахунку понад 100 тисяч гривень;
  • купує новий автомобіль, вартість якого перевищує 50 тисяч гривень;
  • купує валюту на понад 50 тисяч гривень одноразово.

 

Джерело: 24 канал

Нагадаємо, Угорщина підписала з Росією договір про транзит газу в обхід України.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на підписання Угорщиною довгострокового контракту з Росією на постачання газу поза Україною. Російські ЗМІ повідомили, що договір діятиме 15 років, а Угорщина отримуватиме щорічно 4,5 мільярда кубометрів газу .

Читайте також:  Газова криза в Європі вплине на весь світ: що буде з тарифами для українців взимку

Читайте нас у Facebook та Instagram

133

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову