Україна

В Україні хочуть дозволити вакцинувати всіх дітей від 12 років: яким препаратом

Опубліковано

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики рекомендуватиме МОЗ дозволити вакцинувати проти коронавірусу всіх дітей з 12 років, а не лише тих, хто має супутні захворювання.

Мовиться про те, що можуть щепити лише препаратом Pfizer. Про це в інтерв’ю медичному експерту ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій повідомив голова Національної технічної групи з питань імунізації Федір Лапій.
За словами фахівця, має бути алгоритм, за яким діти від 12 років отримуватимуть щеплення проти коронавірусу. За його словами є два нюанси:

перший полягає в тому, що на сьогодні перед вакцинацією дитину має оглядати або лікар сімейної медицини, або педіатр. В мобільних бригадах можуть бути лікарі інших спеціальностей, терапевти;
друге – де цей огляд здійснюватимуть – в пункті щеплення чи, наприклад, в амбулаторії.
За його словами, щоб спростити вакцинацію щеплення може проводити, наприклад, медсестра.

“Ми наголошуємо на важливості вакцинації дітей і проти інфекційних хвороб, які входять до календаря щеплень. Перевірте свій календар щеплень, і перш ніж іти на вакцинацію проти COVID-19, провакцинуйте свою дитину від інших інфекційних хвороб”, – сказав Лапій.

Він додав, що рекомендацію мають розглянути у Міністерстві охорони здоров’я, найімовірніше, цієї п’ятниці, 1 жовтня.

Довідка. Наразі Міністерство охорони здоров’я рекомендує в окремих випадках вакцинувати дітей від коронавірусу. Втім такі щеплення не будуть обов’язковими.
Коли можна вакцинувати дітей в Україні
Вакцину Comirnaty/Pfizer-BioNTech дозволено використовувати дітям віком від 12 років в Україні в разі, якщо дитина:

має високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після хвороби на COVID-19 через супутні хвороби та не має протипоказань до вакцинації;
з метою об’єднання сім’ї;
якщо дитина виїжджає на навчання до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19;
є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів за кордоном;
приїхала з іншої країни, де отримала першу дозу вакцини Comirnaty/Pfizer та має документи на підтвердження цього.

Нагадаємо, Ляшко назвав 3 сценарії розвитку епідемії COVID-19 в Україні.

Читайте нас у Facebook та Instagram

133

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову