Цікаве

Свято, курс та погода на 8 вересня

Опубліковано

Щороку 8 вересня відзначається Всесвітній День грамотності. Свято затверджене ООН відповідно до резолюції з активізації роботи всіх форм державних і громадських організацій для поширення грамотності.

Історія свята бере свій початок 8 вересня 1965 року. Цього дня в Тегерані відбулося відкриття Всесвітньої конференції міністрів освіти, метою якої було викорінення неписьменності. ЮНЕСКО в 1966 році проголосила 8 вересня Всесвітнім Днем грамотності. Проблема неписьменності в світі залишається актуальною і сьогодні. Світова статистика стверджує, що чисельність грамотного населення становить близько 4 мільярди людей. Кількість неписьменних коливається в межах 1 мільярда.

В Україні існує декілька проектів, які пропонують квоти іноземним громадянам, які бажають отримати освіту на території нашої країни.

Міжнародний День солідарності журналістів

Сьогодні все прогресивне людство відзначає Міжнародний День солідарності журналістів.

Ініціатива проведення свята походить від Міжнародного об’єднання журналістів. Цього дня в Берліні в 1943 році був страчений літературний критик Юліус Фучик, діяльність якого небажаною Третьому Рейху. Під час перебування у в’язниці, літератор написав книгу “Репортаж із петлею на шиї”, за яку був удостоєний Премії миру (посмертно).

Вперше Міжнародний День солідарності журналістів відзначили у 1958 році. Вчені, журналісти, літератори, волонтери, студенти провели безліч відкритих конференцій. За видатні заслуги перед суспільством були нагороджені представники цієї небезпечної професії з різних країн світу.

Церковні свята:

Свято Різдва Божої Матері Діви Марії, що відзначається католицькою церквою щорічно 8 вересня, присвячене спогадам про народження Матері Ісуса Христа – Пресвятої Діви Марії.

Прикмети і традиції цього дня

Цього дня пекли млинці і пригощали ними всіх членів сім’ї, запивали їх брусничним морсом або вівсяним киселем;

Цього дня моляться іконі святої Наталії про подружнє щастя і хороші відносини з родичами, причому, робити це можна як у церкві, так і вдома;

Вважається, що поставлена в будинку горобинова гілочка може стати вашим сімейним оберегом і зробити життя щасливим.

Прикмети:

Овес на столі – сить у животі;

Овес толокти до киселевого запаху, тоді і овсяниця вдасться;

Великий врожай горобини – до морозу;

Станом на 8 вересня, долар та євро послабили свої позиції. Днем раніше американська та європейська валюти коштували дорожче.

Так, сьогодні $1 можна придбати за 26,73 грн, а €1 коштує 31,70 грн. Вчора, 7 вересня, ціна одного долара становила 26,81 грн, а євро – 31,80 грн.

За один день американська валюта здешевшала на 8 копійок, а європейська – на 10 копійок, що послабило їхні позиції на українському ринку.

Сьогодні, 8 вересня, один польський злотий коштує в Україні 7,02 грн, а ціна 10 російських рублів становить 3,64 грн.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

На добу з 21 год. 07 вересня до 21 год. 08 вересня 2021 року
по Закарпатській області: Невелика хмарність, без опадів. Вночі та вранці подекуди туман. Вітер південно-східний 3-8 м/с. Температура повітря вночі 2-7° тепла, вдень 18-23°, в горах місцями 11-16° тепла.

Автошляхи: Без опадів. Вночі та вранці подекуди туман. Видимість добра, в тумані 200-500 м.

 

по м. Ужгород: Невелика хмарність, без опадів. Вітер південний 3-8 м/с. Температура повітря вночі 5-7°, вдень 21-23° тепла.

33
Продовжити читати
Коментувати

Відповісти

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову