Україна

Викрито масштабну схему торгівлі дітьми: більше 160 малят було продано закордон

Опубліковано

Поліцейські повідомили про підозру членам ОЗГ за організацію торгівлі дітьми під виглядом сурогатного материнства

До складу організованої злочинної групи входило п’ятеро осіб, зокрема – організатор, співорганізатор та троє виконавців. Зловмисники створили товариство з обмеженою відповідальністю для надання посередницьких послуг у межах програми сурогатного материнства. «Послуги» фігурантів коштували близько 70 тисяч доларів США. Наразі встановлено 16 фактів злочинної діяльності зловмисників.

Правоохоронці викрили організовану злочинну групу, яка здійснювала продаж дітей за кордон під виглядом сурогатного материнства. До складу групи входило п’ятеро осіб, зокрема – організатор, співорганізатор, два громадянина однієї з країн Східної Азії, а також лікар-уролог. Зловмисники створили товариство з обмеженою відповідальністю, яке надавало посередницькі послуги у межах програми сурогатного материнства.

Рекламу про свої послуги фігуранти розміщували на інтернет-платформах різних країн. Діяли зловмисники за відпрацьованою схемою:  підшукували жінок з уразливим станом, які за грошову винагороду – від 300 до 1000 доларів США  погоджувались на фіктивні шлюби з іноземцями.

Лікар, який входив до складу організованої злочинної групи,  оформлював фальшиві довідки щодо протипоказань для планування та виношування вагітності «дружинами». Це ставало підставою для офіційного застосування допоміжних репродуктивних технологій. Відтак «сімейним парам» підшукували сурогатних матерів. За виношування дитини жінкам платили  від шести до восьми тисяч доларів США.

Після народження немовляти мати оформлювала довіреність на право вивозу батьком-іноземцем дитини за кордон. За послуги зловмисників громадяни іншої держави платили близько 70 тисяч доларів США.

Наразі поліцейські встановили 16 фактів продажу дітей. Під час проведення обшуків правоохоронці вилучили чорнові записи. У них  зазначена інформація щодо ще 160 замовлень від іноземців.

Оперативники Департаменту міграційної поліції детально перевіряють кожен із фактів.

Викрили організовану злочинну групу співробітники Департаменту міграційної поліції спільно зі слідчими Печерського управління столичної поліції. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося за процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва.

Наразі фігурантам  повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 149 (Торгівля людьми) та ч.2. ст. 366  (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

96
Продовжити читати
Коментувати

Відповісти

Copyright © 2021 SNS Contrast

Змінити мову